TRAMBOLİN İMALATI VE KALİTE

Trambolin imalatı ve kalite konusunu işlemiş olduğumuz makalemizin içeriğinde trambolin imalatında kalitenin önemini işledik.

TRAMBOLİN İMALATI VE KALİTE

                Günümüzde trambolin alanlarına olan ilgi hızla artmaktadır. Artan bu ilgi sayesinde trambolin parkı sektörü gelişmektedir. Bu gelişim beraberinde birçok yenilik getirmektedir. Aynı zamanda talebin artması rekabetin kızışmasına da yol açmaktadır. Bütün bu etkenler bir araya geldiğinde ise trambolin imalatında kaliteyi doğurmaktadır. Fakat bazı firmalar rekabete kendilerini çok kaptırıp ürünlerini kalitesiz üretmektedir. Bundan dolayı trambolin parklarında kalite son derece önemli hale gelmiştir.

Rekabetin artması bir yere kadar müşterilere fayda sağlasa da bir süre sonra müşterilere kalitesiz ürün deneyimi yaşatmaktadır. Devamlı düşük fiyat isteyen müşteriler bir süre sonra kalitesiz ürün ile karşılaşması mecburidir. Bundan dolayı trambolin parkı işleticileri imalatçı firmaları çok iyi araştırmalıdırlar. Araştırılan firmalar arasında kalite sertifikalarına önemli yer verilmelidir. Ve kaliteli üretim yapan firmaları belirleyip alana göre fiyat teklifi vermeleri istenmelidir.

Kalitenin devamlı olabilmesi için müşteri ve imalatçı arasında karşılıklı güven ilkesi son derece önemlidir. Çünkü imalatçı müşteriye güvenirse işine daha sakin ve daha istekli yaklaşacaktır. Aynı zamanda müşteri imalatçıya güvenirse kafasındaki bütün sorunları gidermiş olacaktır. Bundan dolayı her sektörde önemli olan güven hissi trambolin sektöründe de son derece önemlidir.

TRAMBOLİN İMALATI VE KALİTE KAVRAMI

Trambolin imalatı ve kalite kavramı birbiri ile iç içe girmiş kavramlardır. Trambolin alanlarının her biri özel proje olarak üretilmektedir. Proje üretimlerinin seri üretim gibi üretilmesi imkansızdır. Çünkü her projenin kendisine özgü alanları ve boyutları vardır. Alanlara ve boyutlara göre tasarımı yapılan trambolinlerin üretim aşamasında sıkı bir denetimden geçmesi gerekmektedir. Denetimler sayesinde üretim hem proje zamanına yetişecektir hem de herhangi bir sorun olduğunda zamanında müdahale edilecektir. Zamanında müdahale trambolin parkı imalatında hayati öneme sahiptir. Çünkü alandaki tek bir parçanın uyumsuz olması onun tekrar üretilmesine ve alana tekrar yollanması ve orada montaja devam edlimesine sebep olmaktadır. Bundan dolayı montaj süresinin ve maliyetlerin minimum sürede tutulması için anında müdahale önemlidir.

trambolin imalatı ve kalite
trambolin imalatı ve kalite

 

SONUÇ

Sonuç olarak trambolin imalatı konusunda kalite son derece önemlidir. Kaliteli üretim hem imalatçı için hem de müşteri için çok faydalıdır. İmalatçının kaliteli ürün üretmesi sonucu garanti servisinde o ürün ile fazla uğraşmaması imalatçıya vakit kazandırıp daha fazla üretim yapmasını sağlamaktadır. Müşteri açısından kaliteli ürünün faydası ise oyun alanındaki oyuncuların sağlıklı ve güvenli bir deneyim yaşamaları ve aşınma gibi platformu kötü gösterecek görünüşlerin minimuma inmesi gibi faydaları bulunmaktadır. Bundan dolayı trambolin imalatı aşamasında kaliteli üretim son derece önemlidir.

 

Diğer yazılarımız;

Trambolin İmalatı ve Montajı

Trambolin Parkı ve Jimnastik

Soft Play Alanlar ve Oteller

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir