TRAMBOLİN İMALATI VE MONTAJI

Trambolin imalatı ve montajı aşamalarını anlattığımız makalemizin içerisinde çocukların güncel oyun sorunları da yer almaktadır.

TRAMBOLİN İMALATI ve MONTAJI

Globalleşen dünyada gençlerin ve çocukların oyun anlayışları değişmektedir. Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte çocuklar küçük yaştan itibaren evlerine hatta odalarına kapanmış bir halde yaşamaya başladılar. Bu durum çocukları ve gençleri hem psikolojik hem de fiziksel olarak çok etkiledi. Bundan dolayı aileler hareketli ve eğlenceli oyun alanları arayışına girdiler. Bu arayışa en güzel cevap veren oyun alanı ise trambolin parkları oldu.

Trambolin parklarının gün geçtikçe tercih edilmesi trambolin imalatını da önemli bir seviyeye çıkartmıştır. Trambolin imalatının artışı sayesinde hem ürünlerin fiyatları dengelendi hem de çocuklar ve aileleri trambolin parklarına daha kolay ulaşır hale geldiler. Fakat gün geçtikçe trambolin parkları sıradanlaştı. Ve trambolin üreticileri daha büyük ve daha fonksiyonel alanlar tasarlamaya ve üretmeye başladı. Bu durum sonucunda ise trambolin parklarının montajı gittikçe zorlaşmakta. Çünkü eskiye nazaran devasa yapılara ulaşan trambolin parklarının parçaları karmaşıklaşmaya başlamıştır. Karmaşıklaşan bu yapıların hem üretim süreci hem de montaj süreci uzamaktadır. Bundan dolayı trambolin imalatı ne kadar önemli ise montaj da o denli önemlidir. Çünkü montaj müşterinin beğenisine sunulan son nokta olduğu için müşterinin beğenisini kazanmak ileriki dönemler için son derece önemlidir.

TRAMBOLİN İMALATI VE MONTAJI ESNASINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

Trambolin parçalarının montajı, parçalar ne kadar çoğalırsa o kadar zorlaşmaktadır. Bundan dolayı montaj aşaması güzel planlanmalıdır. Planlar kağıt üzerine dökülerek en basit şekline indirgenmelidir. Planlar her ne kadar kağıt üzerine dökülse de küçük hesaplama hataları çıkabilmektedir. Bu hesaplama hataları önceden belirlenir ise fabrikada düzeltilmesi daha az maliyete yol açar. Fakat sıkıntılar çözülmeden montaj sahasına giderse büyük sorunlara yol açabilir. Her ne kadar dikkat edilse de bu sıkıntılar ortaya çıkmaktadır. Bu sıkıntılardan kurtulmanın en iyi yolu ise firmadaki çalışanların bilgi ve beceri seviyeleridir. Eğer firmadaki montaj ekibi kalifiye elemanlardan oluşuyorlar ise firma montaj sahasında firma en az sorunla karşılaşacaktır. Çalışanların eğitilmesi ve donatılması montaj ekibi açısından çok önemlidir.

trambolin imalatı ve montajı
trambolin imalatı ve montajı

SONUÇ

Sonuç olarak globalleşen dünyada ürünlere ulaşım hızlanmıştır. Özellikle yazılımsal ürünlere ulaşmak son derece kolay hale gelmiştir. Bilgisayar oyunları ve mobil oyunlara ulaşımın kolaylığı çocukları evlere hatta odalara hapsetmiş durumdadır. Bu durum çocukların bedensel ve zihinsel aktivitelerini etkilemektedir. Bundan dolayı aileler çocukların hareketli ve eğlenceli şekilde oyun oynayabileceği yerler aramaya başlamıştır. Bu aramaya en iyi karşılığı trambolin parkları vermiştir. Trambolin parklarının çoğalması imalatı arttırmıştır. Artan imalat ile maliyet düşmüştür. Fakat sıradanlaşan trambolin parkları satılmamaya başlanmıştır. Bundan dolayı firmalar daha büyük ve daha fonksiyonel trambolin alanları geliştirmişlerdir. bu nedenle trambolin imalatı ve montajı aşamaları zorlaşmıştır. Çünkü alanın büyümesi küçük parçaların artmasına sebep olmuştur. Bundan dolayı firmalar montaj aşamasına daha çok önem vermeye başlamışlardır. Trambolin imalatı ve montajı aşamasında en değer verilecek konu ise hiç şüphesiz çalışanlardır. Çalışanların kalifiye olması ve donanımlı olması firmanın montaj esnasında en az zararı almasını sağlamaktadır.

 

Diğer yazılarımız;

Trambolin parkı ve Jimnastik

Soft play alanlar ve oteller

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir