SOFT PLAY ALANLAR VE OTELLER

Soft play alanların otellerin farklılaşmasına olan katkısını aşağıdaki yazımızdan okuyabilirsiniz.

SOFT PLAY ALANLAR VE OTELLER

Günümüzde tatil denildiği zaman aklımıza denize sıfır şekilde inşa edilmiş lüks oteller gelmektedir. Gün geçtikçe otellerde tatil yapma oranları artmakla birlikte otellerin çoğalmasından dolayı rekabet artmaktadır. Rekabetin artması kâr marjının düşmesine neden olmaktadır. Fakat bu durum sadece farklılaşmak istemeyen ya da farklılaşmayı başaramayan oteller için geçerlidir. Çünkü günümüzde tatil yapanların çoğu farklı deneyimler yaşamak ve üstün hizmet almak istiyorlar. Bundan dolayı tam rekabet ortamına sahip olan otel sektörü daima kendilerini farklılaştırarak sektörden kendisini ayrı tutması gerekmektedir.

Oteller nasıl farklılaşırlar?

Otellerin farklılaşması birçok alanda yapılabilmektedir. Örneğin deniz suyunu havuza doldurup birde üzerine o suyu ısıttığınız zaman bile farklılaşmış olursunuz. Fakat tek bir konuda farklılaşmak yetmemektedir. Tabi bu farklılaşılan konu tamamıyla bir konsept farklılaşması değil ise. Başka bir farklılaşma ise sadece bulunduğu kültürün yemeklerini sunmak yerine dünyaca ünlü lezzetleri sunarak gelen misafirlerin birçok kültürün ünlü yemeklerini tatmasına olanak sağlamak. Bu durum ise yemek yemeyi seven kişiler tarafından sizin otelinizin farklılaştığını göstermektedir.

Yakın zamanda inşa edilen otellerin çoğunun konsept oteli olması bu farklılaşmanın ne kadar önemli olduğunu anlatmaktadır. Buna en iyi örnek Antalya’daki The Land Of Legends Oteli’nin konseptidir. Otel devasa büyüklüklerde oyun parkları ve eğlenceli lunaparklardan oluşmaktadır. Eğlenceyi seven bireyler tarafından bir numaralı tercih durumdadır. Bir diğer örnek ise Adem İle Havva Oteli’dir. Bu otelde ise daha çok yeni evlenmiş çiftlere balayılarını keyifli ve unutulmaz bir şekilde geçirmeleri deneyimini sunmaktadır. Bu iki örnek gibi daha bir çok konsept oteli bulunmaktadır.

Oteliniz konsept oteli değil ise?

Oteliniz konsept oteli değil ise otelinizi farklılaştırabileceğin birçok konu bulunmaktadır. Bunlardan birisi de soft play alanların otelinizde bulunması durumudur. Soft play alanlar çocukların ya da yetişkinlerin eğlenceli vakit geçirmeleri için tasarlanmış güvenli, kaliteli oyun alanlarına denmektedir. Soft play alanlar hem indoor hem de outdoor olarak tasarlanabilmektedirler. Eğer oteliniz daha çok çocuklu aileler tarafından tercih ediliyorsa soft play alan mutlaka yaptırmalısınız. Çünkü çocuklarının mutlu bir tatil geçiremediği otele bir daha kimse gelmeyi düşünmez. Konumuza dönmek gerekirse; kaliteli ve güvenilir bir soft play alanı yaptırdığınızda ve bunu pazarlama faaliyetlerinize dahil ettiğinizde mutlaka olumlu geri dönüşler alacaksınızdır. Ayrıca soft play alanlar ile birçok yarışma vb. etkinlik düzenleyerek oteldeki çocukların birbiri ile kaynaşmasını sağlayabilirsiniz.

Yapılan incemelere göre yumuşak oyun alanlarının bir otelde havuz olması kadar gerekli olduğunu ortaya koymuştur. Eğer turizm sektörünün rekabetçi yapısına dayanmak istiyorsanız farklılaşmak zorundasınız. Bizim tavsiyemiz ise soft play alanlar ile farklılaşmanızdır.

soft play
softplay

Diğer yazılarımızı okumak için lütfen tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir