Çocuk Minderi, Papatya Minder

Çocuk Minderi

Yazımızda bahsedeceğimiz çocuk minderleri, çocukların toplu olarak bulunduğu ve yoğun kullanıma maruz kalacak dayanımdaki minder grupları hakkındadır. Anaokulları ve kreşlerde çocuklar, öğretmenlerinin gün içerisinde belirleyeceği değişik aktiviteler sebebiyle yerde oturmak durumunda kalmaktadır. Dolayısıyla yerde kullanılacak oturma malzemesi de çocuk minderleri olmaktadır. Hem oturup aktiviteye katılma hem de sınıf içerisinde hoş bir dekorasyon yaratma adına minderlerin birçok görevi bulunur. En faydalı görevi de sanırım çocuğun oturduğu noktadan soğuk alarak hastalanmasını engellemesidir. Ayrıca ayakları düz bir zeminde uzatmaya da imkan verdiğinden, günün büyük bölümünü anaokulu ve kreşlerde geçiren çocukların, bir parça da olsa rahatlamalarını ve dinlenmelerini sağlamaktadır.

Çocuk minderleri çok çeşitli şekillerde olabilmektedir. Pamuklu döşemelik kumaştan dikilenler, pvc kılıflı olanlar, imperteksten dikilenler ve daha aklımıza gelebilecek birçok şeyden imal edilebilirler. Fakat tabi ki en sağlıklı, kullanışlı ve rahat olanlar pamuklu kumaştan dikilmiş olanlardır. Bu minderlerin içlerinde boncuk slikon doldurulduğundan yumuşak dokusuyla çocuğa rahat bir oturum sunar.

Papatya minder modelimiz hem dekoratif bir görsel sunması, hem yumuşaklığı ve de şekli sebebiyle en çok tercih edilen modelimizdir. Sarı, kırmızı, mavi, fıstık yeşili, kırmızı, fuşya, mor gibi birçok renkten dikilebilir ve sınıfı bir çiçek bahçesi gibi renklendirip coşturabilir. Papatya minder göbekleri sarı kumaştan dikilmiştir. Minder kumaşları özel döşemelik kumaştır, su ve leke itici özelliği vardır.
Uzun yıllar kullanılmaya dayanacak kalitedir. Dikiş işçiliği, dikiş esnasında kullanılan ipliğin kalitesi de birinci sınıftır. İçerisine doldurulan boncuk slikon dolgu malzemesi kesinlikle uzun yıllar çökme yapmadan kullanılabilir. Minderlerde gizli fermuar kullanılmıştır. Dolayısıyla çocuklar iç dolgu maddesini kurcalayamazlar.

Papatya minder ebatı 47cm x 47cm x 7cm’dir. Anaokulu ve kreş çocuklarının kullanımına uygundur. www.leyleksepeti.com sitesinden güvenli bir şekilde temin edilebilir. Minderler alıcılara vakumlanarak gönderildiğinden az yer kaplar ve nakliyesi ekonomik olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir